Nieuczciwe SMSy o przedłużeniu ważności domeny

Nasi Klienci dość często zgłaszają nam, iż otrzymują SMSy, w których firma, z która nie mieli wcześniej styczności, informuje ich o nieopłaceniu domeny, która zaczęła wygasać. Wiadomość sugeruje, jakoby osoba otrzymująca SMS nie opłaciła zamówionej usługi. Jest to oczywiście celowe wprowadzanie w błąd.

W treści wiadomości tekstowej nieuczciwa firma podaje domenę zbliżoną do tej, którą posiada adresat wiadomości, najczęściej jednak z inną końcówką (np. zamiast: jankowalski.pl to jankowalski.com).

W rzeczywistości jednak, domena opisana w wiadomości SMS, nigdy nie została zarejestrowana, a już tym bardziej nie wygasa. Taki SMS ma jedynie za zadanie sprawić by adresat wiadomości pomyślał, że faktycznie zamówił wcześniej taką domenę i teraz musi ją przedłużyć, by nie utracić związanych z nią usług.

W takiej sytuacji przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności radzimy sprawdzić, jakie zarejestrowane domeny faktycznie Państwo posiadają, a także za pomocą wyszukiwarki Google zweryfikować informacje o firmie, która się z Państwem kontaktowała.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz do nas jakiekolwiek pytania - skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Studio DESIGNIO istnieje na szczecińskim rynku od ponad 8 lat. Przez ten czas zdobyliśmy zaufanie wielu partnerów biznesowych. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i rozpocznij z nami współpracę już dziś.