Spadek pozycji w Google

Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, odpowiednich umiejętności i systematyczności. W zależności od tego jak bardzo konkurencyjna jest dana fraza, jej wypromowanie na wysoką pozycję może zając od kilku do nawet kilkudziesięciu tygodni.

Najczęściej popełnianym błędem, którego wynikiem jest spadek pozycji w wynikach wyszukiwania jest zbyt szybki przyrost linków zewnętrznych, które kierują do pozycjonowanej domeny, tym bardziej jeśli jest ona dość nowa. Należy wystrzegać się takich działań, gdyż Google nie lubi sytuacji, w której z dnia na dzień przybywa dużej ilości linków – jeszcze gorzej, gdy są one z wątpliwego źródła. Szybkość tego typu działań powinna być dokładnie przemyślana, gdyż zupełnie inaczej sytuacja będzie wyglądała w przypadku rozbudowanego serwisu, który ma za sobą kilka lat funkcjonowania, a zupełnie inaczej jeżeli serwis działa od niedawna.

Kara nałożona przez Google może wynikać również z powodu słabej jakości odnośników, które znajdują się na stronach nie cieszących się dobra opinią wyszukiwarki. W takiej sytuacji należy użyć odpowiednich narzędzi, które pozwolą pozbyć się podejrzanych linków.

Zaniechanie jakichkolwiek działań poprawiających ranking witryny w oczach Google, a także stosowanie niedozwolonych metod pozycjonowania, w najgorszym wypadku może skutkować usunięciem witryny z indeksu wyszukiwarki.

Jeśli chodzi o samą optymalizację witryny pod kątem wyszukiwania w Google, należy zwrócić uwagę aby zbytnio nie przesadzić z intensywnością słów kluczowych, a także z ich ukrywaniem na różne możliwe sposoby. Dobrze zaprojektowana strona internetowa, powinna być dostępna zarówno dla robotów wyszukiwarki jak i przede wszystkim dla samych użytkowników.

Spadek pozycji w wynikach wyszukiwania, nie zawsze oznacza, że świadomie, bądź nieświadomie popełniliśmy błąd. Może to być również efekt działania konkurencji promującej inne witryny lub wynikiem zakończenia tzw. Google Fresh Site Bonus, czyli okresu, w którym nowa witryna otrzymuje od wyszukiwarki premię w postaci wysokiej pozycji.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz do nas jakiekolwiek pytania - skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Przemysław Imiałek, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Studio Projektowe DESIGNIO, ul. 26 Kwietnia 69, 71-126 Szczecin, NIP: 852-237-96-69. Podane dane będą przetwarzane w celu kontaktu zwrotnego. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Studio DESIGNIO istnieje na szczecińskim rynku od 2009 roku. Przez ten czas zdobyliśmy zaufanie wielu partnerów biznesowych. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i rozpocznij z nami współpracę już dziś.

Strona wykorzystuje pliki Cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików Cookies, klikając w przycisk "Ustawienia".

UstawieniaRozumiem i akceptuję