Co to jest Responsive Web Design?

Responsive Web Design (RWD) jest to najprościej mówiąc projektowanie stron internetowych w taki sposób, aby ich wygląd oraz układ treści i obrazów dostosowywał się automatycznie do rozmiaru urządzenia, na którym są one aktualnie wyświetlane, np. smartphone, tablet czy komputer stacjonarny. Tak tworzone strony internetowe są uniwersalne i zapewniają poprawne wyświetlanie zarówno na dużym ekranie monitora, jak i mniejszym np. w smartphone’ie.

Zmiany w algorytmie Google z dnia 21 kwietnia 2015r.

Zgodnie z zapowiedzią, strony responsywne, czyli te wykonane techniką RWD, będą miały pierwszeństwo w wynikach wyszukiwania Google, tyczy się to jednak wyszukiwania informacji za pomocą smartphone’ów. Biorąc jednak pod uwagę, iż coraz więcej osób wyszukuje informacje w sieci przy pomocy urządzeń mobilnych – chcąc być dobrze widocznym w sieci, należy mieć na uwadze fakt posiadania responsywnej strony internetowej.

Zamiana standardowej strony www na Responsive Web Design

Jeżeli strona internetowa ma ponad 3 lata – najwyższy czas ją odświeżyć, gdyż obecne trendy oraz możliwości znacząco różnią się od tych sprzed kilku lat. Co zrobić jednak w sytuacji kiedy strona została zaprojektowana niedawno, a mimo tego nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych? Istnieje możliwość dodania responsywności, bez utraty jakichkolwiek danych, które są obecnie na stronie. Wymaga to jednak napisania nowego szablonu strony odpowiadającego za układ treści i podmienienia go w miejsce obecnego.

Taką operację najłatwiej wykonać w sytuacji, kiedy strona oparta jest o jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią jakim jest np. WordPress.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz do nas jakiekolwiek pytania - skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Studio DESIGNIO istnieje na szczecińskim rynku od ponad 8 lat. Przez ten czas zdobyliśmy zaufanie wielu partnerów biznesowych. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i rozpocznij z nami współpracę już dziś.