Optymalizacja SEO plików PDF

Strony internetowe bardzo często zawierają różnego rodzaju pliki PDF do pobrania – są to instrukcje obsługi, różne tutoriale czy cenniki. Odpowiednio przygotowany plik PDF może być świetnym narzędziem do poprawy pozycji naszej strony www w wynikach wyszukiwania. Trzeba tylko zwrócić uwagę na jego odpowiednie przygotowanie.

Jeżeli plik PDF nie jest zaszyfrowany lub chroniony hasłem, wówczas roboty wyszukiwarki Google bez problemu poradzą sobie z jego przetworzeniem. Tekst zawarty w pliku PDF jest analizowany w ten sam sposób co ten zawarty w kodzie strony www.

Należy wziąć pod uwagę, że dla wyszukiwarki bez znaczenia jest fakt czy treść znajduje się w pliku PDF czy jest osadzona w pliku HTML. Ważny jest sens oraz odpowiednie nasycenie słów kluczowych.

Optymalizując plik PDF pod kątem wyszukiwania w Google, musimy mięć na uwadze kilka dość istotnych rzeczy. Plik taki musi mieć nadaną odpowiednią nazwę, która zawierać będzie słowa kluczowe, zgodne oczywiście z treścią samego dokumentu.

Zapisując plik PDF warto również wpisać w polach do tego przeznaczonych autora, słowa kluczowe opisujące dokument i inne, co pozwoli na zwiększenie szansy zdobycia wyższej pozycji w wyszukiwarce. Pamiętać należy również o tym, aby tekstowego pliku nie zapisywać w postaci obrazu, gdyż w takim wypadku nie będzie możliwe jego odpowiednie przetworzenie i wykorzystanie wartościowej treści.

Ważnym czynnikiem wpływającym na pozycję jest także rozmiar pliku PDF. Podobnie jak osoby pobierające dokument – chcą go oczytać w możliwie krótkim czasie, tak samo i roboty wyszukiwarek muszą uzyskać do niego w miarę szybki dostęp. Nie można również przesadzić z długością odnośnika do danego dokumentu. Prostota jest tutaj jak najbardziej wskazana, chociażby dlatego, że im krótszy adres, tym łatwiejszy jest on do zapamiętania dla użytkownika.

W przypadku umieszczania obrazów w dokumencie, należy pamiętać aby uzupełnić odpowiednio tytuły oraz opisy, co znacząco ułatwi robotom wyszukiwarki rozpoznanie co zostało w nich przedstawione.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz do nas jakiekolwiek pytania - skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Przemysław Imiałek, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Studio Projektowe DESIGNIO, ul. 26 Kwietnia 69, 71-126 Szczecin, NIP: 852-237-96-69. Podane dane będą przetwarzane w celu kontaktu zwrotnego. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Studio DESIGNIO istnieje na szczecińskim rynku od 2009 roku. Przez ten czas zdobyliśmy zaufanie wielu partnerów biznesowych. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i rozpocznij z nami współpracę już dziś.

Strona wykorzystuje pliki Cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików Cookies, klikając w przycisk "Ustawienia".

UstawieniaRozumiem i akceptuję