Google mobile-first index

Zgodnie z myślą przedstawioną w 2015 roku odnośnie wizji „mobile first”, Google dzieli ranking stron, co oznacza że wyniki będą w dużej mierze uzależnione od mobilnej wersji treści, nawet w przypadku wyszukiwania przy użyciu komputerów stacjonarnych.

Coraz więcej wyszukiwań pochodzi z urządzeń mobilnych, w związku z czym Google stara się, aby rezultaty wyników wyszukiwania były ściśle dopasowane do oczekiwań osób wysyłających zapytania – użytkowników smartfonów czy tabletów.

Podejmując decyzję o budowie nowego serwisu www, należy w pierwszej kolejności rozważyć przygotowanie wersji mobilnej, a dopiero w późniejszym czasie rozbudowę i wykonanie wersji na komputer stacjonarny.

Najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie zaprojektowania witryny w technologii Reponsive Web Design, dzięki czemu treści będą identyczne zarówno w wersji na smartfony, jak i tej na komputery stacjonarne.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz do nas jakiekolwiek pytania - skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Studio DESIGNIO istnieje na szczecińskim rynku od ponad 8 lat. Przez ten czas zdobyliśmy zaufanie wielu partnerów biznesowych. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i rozpocznij z nami współpracę już dziś.