Optymalizacja Google PageSpeed Insights

Co to jest PageSpeed Insights?

Jest to narzędzie stworzone przez Google, za pomocą którego możemy sprawdzić optymalizację wydajności dowolnej strony www oraz szybkość jej działania, w oparciu o statystyki gromadzone przez przeglądarkę Chrome.

Jak to działa?

Szybkość ładowania strony internetowej jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na ocenę serwisu. Ma ona przede wszystkim wpływ na pierwsze wrażenie, jakie strona www wywiera na użytkowniku.

Narzędzie oferowane przez Google okazuje się być wyjątkowo przydatne przy optymalizacji powodującej wzrost szybkości ładowania serwisu. Ocenia ono jego jakość w skali od 1 do 100, rozdzielając oceny dla urządzeń mobilnych oraz komputerów stacjonarnych. Uzyskany wynik pozwala określić czy optymalizacja strony www jest wystarczająca czy należy nad nią bardziej popracować (dlatego właśnie projektowanie stron internetowych jest złożonym procesem i nie kończy się jedynie na przekształceniu projektu graficznego do postaci działającej w przeglądarce internetowej).

Dzięki Google PageSpeed Insights otrzymujemy istotne wskazówki, do których zastosowanie się, znacząco wpłynie na poprawę szybkości serwisu. Wskazówki posortowane są według kolejności od tych, które mają największy wpływ na skrócenie czasu ładowania strony. Na końcu raportu przedstawione są czynniki, które nie wymagają poprawy. Rozwiązanie to pozwala dowiedzieć się jakie działania należy podjąć aby uzyskać jak najlepszy efekt działań optymalizacyjnych.

Optymalizacja Google PageSpeed Insights

Powyższy obrazek przedstawia stronę internetową wykonaną przez Studio DESIGNIO, która uzyskała 99 na 100 punktów zarówno w teście dotyczącym urządzeń mobilnych, jak i komputerów stacjonarnych. Gotową, działającą stronę www można sprawdzić tutaj.

Czy warto wykonać optymalizację strony internetowej?

Szybkość ładowania jest jednym z istotniejszych czynników, który dodatkowo zyskał na znaczeniu dzięki wzrostowi popularności urządzeń mobilnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zdobytej wiedzy, projektowane przez nas strony internetowe są optymalizowane w możliwie najdokładniejszy sposób, dzięki temu uzyskują niemal 100 punktów podczas testu Google PageSpeed Insights, zarówno jeśli chodzi o komputery stacjonarne jak i urządzenia mobilne.

Szukasz doświadczonego projektanta strony www, który stworzy dla Ciebie przejrzystą, łatwą w obsłudze i umożliwiająca Ci samodzielne dodawanie/aktualizowanie informacji stronę internetową, a także zapewni jej odpowiednią optymalizację od kątem wydajności? Skontaktuj się z nami w celu uzyskania bezpłatnej wyceny.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz do nas jakiekolwiek pytania - skorzystaj z poniższego formularza lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Dbamy o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest Przemysław Imiałek, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Studio Projektowe DESIGNIO, ul. 26 Kwietnia 69, 71-126 Szczecin, NIP: 852-237-96-69. Podane dane będą przetwarzane w celu kontaktu zwrotnego. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Studio DESIGNIO istnieje na szczecińskim rynku od 2009 roku. Przez ten czas zdobyliśmy zaufanie wielu partnerów biznesowych. Dołącz do grona zadowolonych Klientów i rozpocznij z nami współpracę już dziś.

Strona wykorzystuje pliki Cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików Cookies, klikając w przycisk "Ustawienia".

UstawieniaRozumiem i akceptuję